poniedziałek, 2 stycznia 2012

Ptasie życie wiosną - film

Początkowo miała być to tylko zrobiona od niechcenia praca na informatykę. Chciałam poprawić ocenę na koniec roku z tego przedmiotu. Nauczycielka wymieniała propozycje takich prac: jakaś grafika, prosta gra komputerowa, film o doświadczeniu chemicznym itd. Film! To było to! Tylko o doświadczeniu chemicznym...? E tam, miałam znacznie lepszy pomysł. Złapałam za aparat, który ma też funkcję kamery... i  tak powstał film ,,Ptasie życie wiosną".
  Termin był gardłowy, więc na kręcenie miałam tylko trzy dni. Bardzo mało, by zebrać materiał choćby na pięciominutówkę. Podczas poszukiwania odpowiednich ujęć, w głowie miałam tylko bardzo ogólny zarys scenariusza, właściwie kręciłam na zasadzie ,,Zobaczę co się uzbiera i coś z tego wyjdzie"
  Wcześniej nie nakręciłam prawie żadnego filmiku o ptakach, więc wszystkie materiały musiałam zebrać teraz. Na szczeście pora był chyba najlepsza z możliwych - późny maj, ptaki żyją pełnią życia, są pięknie wybarwione i koncertują na okrągło, choć część już karmi młode.
   Gdy usiadłam do komputera, montowanie i obróbka filmu trwały kolejny dzień. W końcu, z masy chaotycznych, prawie że niepowiązanych ze sobą ujęć ptaków, udało mi się wyłonić jedną, spójną historię. Życie zwykłego ptaka wiosną.

Niestety, film jest kręcony z ręki, więc obraz nieco lata, ale cóż - nie miałam zupełnie doświadczenia w filmowaniu, poza tym targanie statywu nie jest przyjemne (i nie zawsze można go użyć). Jednak od tego czasu rozpoczęła się moja nowa pasja - filmowanie ptaków i już pracuję nad kolejnym filmem.

Zapraszam do obejrzenia:

 

5 komentarzy:

 1. Wielkie gratki jak na możliwości i ograniczenia! A głos kani rudej też Ty nagrałaś? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niczym Ogrodowczyk! Świetna robota, gratki !!! :D
  Pozdr, Olek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, świetny film! Bardzo ładna jakość i fajne ujęcia, gratuluję ;)

  PS. Masz cudnego kota :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A chcesz podpowiedzieć program do obróbki, bo mi movie maker nie chodzi :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za miłe słowa! ;)

  Janku, odpowiadając na Twoje dwa pytania:

  Głosy większości ptaków na filmie są przegrane z płyty dołączonej do ,,Ptaków Polski" bądź pobrane z internetu.

  Niestety programu nie potrafię podpowiedzieć, bo korzystam właśnie z makera.

  OdpowiedzUsuń